Menu

HAKL TFX 150/2 m2, raster

 • HAKL TFX 150/2 m2, raster
 • HAKL_TFX_150 obr.2
Elektrická podlahová vykurovacia rohož HAKL TFX 150, 1x pripojovací kábel, príkon 150 W/m2, určená pre zaliatie do lepiaceho tmelu priamo pod podlahovú krytinu.
Obj. čislo:
HATFX1502
EAN:
8586018642354
Výrobca:
HAKL - kompletované na Slovensku
Príkon:
300 W
Napätie:
230 V
Istenie:
6 A

HAKL TFX 150/2 m2, raster

 

ZÁKLADNÉ VLASTNOSTI

 • určené pre mokrú montáž, zaliatím do lepiaceho tmelu
 • ideálne pre rekonštrukcie vďaka malej hrúbke kábla len 3 mm
 • vhodné pre keramickú dlažbu, vinylové lepiace parkety a iné
 • samolepiace fixačné pásy na spodnej strane rohože
 • ochranné opletenie kábla dovoľuje montáž do vlhkých priestorov
 • možnosť použitia aj ako hlavný zdroj tepla v miestnosti
 • bez údržbová prevádzka, bez nutnosti pravidelného servisu
 • kvalitné vykurovacie jadrá s bodom tavenia až 1100 °C
 • každý výrobok je podrobený prísnemu testu výstupnej kontroly

 


 

POPIS VÝROBKU

Elektrické podlahové vykurovacie rohože HAKL TFX 150 majú príkon 150 W na meter štvorcový a štandardnú šírku pásu 0,5 m. Pripájajú sa k elektrickej sieti pomocou jedného pripojovacieho kábla s dĺžkou 3 metre.  Pre dosiahnutie čo najefektívnejšej prevádzky je vhodné nainštalovať v každej miestnosti termostat HAKL TH s podlahovým snímačom. Úsporu energie a tým aj peňazí dosiahnete taktiež správnym zvolením  podlahovej krytiny a dostatočnej tepelnej izolácii pod podlahovým vykurovaním. Vďaka bez údržbovej prevádzke podlahové vykurovanie HAKL spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky na kvalitu a komfort.
Pred inštaláciou výrobca odporúča podrobne prečítať návod na montáž, kde nájdete podrobný popis výrobku a jeho zapojenie. 

 

Ilustračný obrázok zapojenia podlahového vykurovania HAKL TFX pomocou jedného pripojovacieho kábla.

 


 

ZLOŽENIE PODLAHY

Vykurovacie rohože HAKL TFX 150 sú určené pre mokrú montáž, zaliatím do lepiaceho tmelu priamo pod podlahovú krytinu. Pri tejto skladbe podlahy je dosiahnutý takzvaný "PRIAMY OHREV". Vykurovacia rohož je umiestnená medzi podlahovú krytinu a tepelnú izoláciu, čo spôsobuje rýchly nábeh vykurovania. Preto sa odporúčajú pokladať napríklad v dočasne využívaných priestoroch, alebo pri rekonštrukciách, kde nie je dostatok priestoru pre navýšenie podlahy.

 

 

 Ilustračný obrázok zloženia podlahy: 
1. podlahová krytina - dlažba, 2. flexibilný lepiaci tmel, 3. vykurovacia rohož HAKL TF, 4. izolácia HAKL TB, 5. adhézne lepidlo, 6. betónový podklad  

 


 

VYKUROVACÍ KÁBEL

Vykurovacie káble HAKL TFX sa vyznačujú kvalitným vykurovacím jadrom - odporový drôt je od renomovaného Švédskeho výrobcu KANTHAL. Obal vykurovacieho kábla je vyrobený z vysoko tepelne odolného materiálu, s celkovou hrúbkou kábla 3 mm, ktorý sa nedeformuje ani pri dlhotrvajúcom vykurovaní. Pri zapojení podlahového vykurovania bez termostatu sa vykurovací kábel zohreje maximálne na 65°C, pričom bod tavenia je až 1100 °C. 
Samotné vykurovacie káble sú chránené hustým kovovým ochranným opletom, ktorý zvyšuje ich odolnosť a umožňuje montáž do vlhkých priestorov (kúpeľňa, WC…)

Ilustračný obrázok, prierez vykurovacieho kábla.

 


 

CERTIFIKÁT KVALITY

Každá jedna vykurovacia rohož je vystavená výstupnému záťažovému testu, počas ktorého sa testujú spoje, meria sa prieraz izolácie, celkový odpor kábla atď...
Tento záznam o kusových skúškach je uvedený v Certifikáte kvality. Výrobok musí spĺňať parametre na 100% aby mohol opustiť výrobnú linku. 

 

Ilustračný obrázok.

 


 

TABUĽKA VHODNOSTI POUŽITIA

Pre jednoduchší výber vhodného modelu elektrického podlahového vykurovania výrobca pripravil prehľadnú tabuľku vhodnosti použitia.
Elektrické podlahové vykurovanie sa rozdeľuje na dve hlavné skupiny: elektrické vykurovacie káble a vykurovacie rohože hliníkové a rastre.
Skupina vykurovacích káblov má príkon 10 W na meter káblu. Sú určené pre mokrú montáž, zaliatím do betónovej zmesi. Pri tejto skladbe podlahy je dosiahnutý takzvaný "AKUMULAČNÝ OHREV“.
V druhej skupine sú hliníkové a rastrové vykurovacie rohože, ktoré majú príkon od 100 do 150 W na meter štvorcový. Sú určené pre mokrú montáž, zaliatím do lepiaceho tmelu priamo pod podlahovú krytinu, alebo je ich možné ukladať na voľno, bez nutnosti zaliatia. Pri tejto skladbe podlahy je dosiahnutý takzvaný "PRIAMY OHREV".
Pri výbere elektrického podlahového vykurovania je nutné brať ohľad na parametre stavby, pri novostavbe je možné navýšiť podlahu o 5 až 8 cm zaliatím káblov do betónovej zmesi ale pri rekonštrukcii je hrúbka pre zaliatie do lepiaceho tmelu iba o cca 1,5 cm. 
 

Poznámka:
Jednoduchý výber a zoradenie podlahového vykurovania podľa vlastných požiadaviek je možné zvoliť v hlavnej kategórii pomocou filtračného nástroja. 
 
 
 

Parametre

Príkon: 300 W
Napätie: 230 V
Istenie: 6 A
Prúd: 1,31 A
Príkon na W/m2: 150 W/m2
Stupeň krytia: IP 67
Plocha rohože: 2 m2
Dĺžka pásu: 4 m
Šírka pásu: 0,5 m
Dĺžka pripojovacieho kábla: 3 m
Počet vykurovacích vodičov: 2 ks
Počet pripojovacích káblov: 1 ks
Priamy ohrev: áno
Akumulačný ohrev: nie
Ochrana proti vlhkosti: áno
Hmotnosť netto: 1,06 kg
Hmotnosť brutto: 1,34 kg
Rozmery krabice: 16 x 52 x 16 cm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Upozorni ma keď cena klesne pod

Naposledy navštívené

HAKL TFX 150/2 m2, raster

Elektrická podlahová vykurovacia rohož HAKL TFX 150, 1x pripojovací kábel, príkon 150 W/m2, určená pre zaliatie do lepiaceho tmelu priamo pod podlahovú krytinu.
 • Zákaznícky servis

  +421 910 923 196

  hakl@hakl.sk

  V pracovných dňoch v čase od 7.30 – 15.30 hod.

 • Technická podpora

  +421 2 4594 4469

  info@hakl.sk

  V pracovných dňoch v čase od 7.00 – 15.00hod.

 • Servis a opravy 

  +421 911 717 191

  servis@hakl.sk

  V pracovných dňoch v čase od 7.00 – 15.00hod.

 • Tovar skladom expedujeme do 24 hod.

  pri objednávkach zaslaných do 11.00 hod. v danom dni.